Akcja – Zadbaj o swoje serce

„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno – profilaktyczno – społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań nieprzerwanie od 2006 roku.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości w zakresie chorób serca, które od wielu lat są wiodącym problemem Polaków. Kampania skupia się głównie na problemie nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii i ma za zadanie edukować w tym właśnie zakresie.

W „Zadbaj o swoje serce” zaangażowanych jest wielu lekarzy i dietetyków, którzy zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania oraz  uczęszczania na regularne badania w celu zniwelowania zagrożenia wystąpienia chorób serca.

Każdy może zostać uczestnikiem akcji i wykonać bezpłatne badania!

Wystarczy odwiedzić miejsce wydarzenia w poniżej wymienionym czasie.

Więcej informacji: zadbajoswojeserce.pl

Harmonogram spotkań w ramach 55. edycji akcji „Zadbaj o swoje serce”

Aby wziąć udział w Kampanii, należy stawić się we wskazanych wyżej miejscach, w specjalnie oznakowanych namiotach.

Jakie bezpłatne badania możesz wykonać przyłączając się do akcji?

Uczestnicy akcji, dzięki zaangażowaniu lekarzy specjalistów, będą mogą nieodpłatnie skorzystać z badań takich jak: badanie poziomu cholesterolu, pomiar ciśnienia krwi, badanie EKG, określenie czynników ryzyka zawału serca oraz obliczenie wskaźnika BMI. Dodatkowo każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych i dowiedzieć się jakie  produkty stosować w diecie przyjaznej sercu.

Policzyć swój wskaźnik BMI: Kalkulator BMI
Optima Cardio Potas +

Łódź już zadbała o swoje serce

Ostatnia akcja miała miejsce 12.07.2015 r. w Galerii Łódź. Z wachlarza badań, doboru zdrowej diety i konsultacji skorzystało przeszło 100 mieszkańców z Łodzi i okolic. Wśród pacjentów diagnozowano ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz hipercholesterolemię. Wśród zgłaszających się osób były takie, które od wielu lat zmagają się z chorobami serca oraz takie, które pierwszy raz od wielu lat miały wykonane badanie EKG.

Wydarzenie spotkało się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Jednym z uczestników był Pan Józef, który podzielił się z nami swoją opinią:

Akcja jest przeprowadzana w bardzo dobry sposób. Powinny być takie badania robione jak najczęściej, ponieważ to może uratować ludzkie życie. Lekarze niechętnie dają skierowania na badania, także takich inicjatyw jest potrzebnych jak najwięcej. Czekam na powtórkę akcji. Jestem zadowolony z miłego i sympatycznego personelu.”

Więcej informacji na temat relacji z ostatniej akcji znajdziesz na stronie: zadbajoswojeserce.pl

Partnerzy 55. edycji akcji

55. edycja akcji nie odbyłaby się bez zaangażowania organizatora Telemedycyny Polskiej S.A. oraz Partnera Strategicznego marki Optima Cardio.